Podsumowanie sezonu 2010/11 cz. III

• autor: szarotka, 2011-07-14 13:13

„Podsumowanie sezonu 2010/2011”
cz. III – statystyki, statystyki, statystki...

Niebawem rozpoczeniemy kolejne rozgrywki klasy "okręgówej". Nadszedł czas na kolejne podsumowanie sezonu - tym razem przyjrzymy się naszej drużynie, a także najlepszym 10. zespołom V ligi pod wzgledem statystyk.

W 240 meczach strzelono 790 goli (+39). Gospodarze 109. (+3) krotnie odnosili wygraną,  45. (-) remisów, 86. razy (-3.) goście wracali zwycięsko ze spotkania. Imponuje wysoki współczynnik strzelonych goli na mecz ~3,29 (zawyżony poprzez wycofanie sie drużyny Czarnych z rozgrywek).

Najwięcej bramek do swojego konta przypisała drużyna z Nowotańca - 90. Rażące braki obronie posiadała drużyna z Pisarowiec - 77. razy bramkarz musiał wyciągać piłkę z własnej bramki - cudem unikając spadku do A-klasy.

Cosmos Nowotaniec - poprzedni sezon zakończył poza podium (4. miejsce). Po awansie Czarnych Jasło, było już wtedy wiadomo, że szykują się do walki o 4. lige  - skutecznie!. Drużyna Cosmosu strzeliła 90. bramek, odniesła 22. zwyciestwa, 3. razy schodzili pokonani. W 26. kolejce ponownie objęli ponownie prowadzenie w tabeli i nie oddali go do końca. Mocni na własnym boisku - nie przegrali ani jednego meczu. Życzymy sukcesów w IV lidze.

Krościenko W. Pustyny - v-ce lider poprzedniego sezonu. Musieli uznać wyższość drużyny Cosmosu remisując 2:2 i przegrywając 0:2 w meczach bezpośrednich. Od 2. kolejki nie pogli znaleźć swojego "pogromcy" wygrywając/remisując 23. mecze pod rząd! Gdyby nie przegrana z Naftą Jedlicze mowilibysmy nawet o 26. meczowej serii bez porażki

Górnik Strachocina - udany sezon - 16. wygranych, 6. remisów, 8. porażek przyczyniły się do zajęcia ostatniego stopnia na podium. W 4. kolejce liderowal w tabeli, później nastąpił spadek formy, ale w rundzie wiosennej sukcesywanie zaczęli odrabiać straty i piąć się do góry. 8. ostatnich spotkań bez porażki.

Bieszczady Ustrzyki Dolne - w miarę wyrównane statystyki (12Z, 9R, 9P). Nasz derbowy rywal w poprzednim sezonie oczko niżej od nas w tabeli (7. miejsce). Runda jesienna w ich wykonaniu była trochę "szarpana". Początek wiosennej już lepiej, ale także końcówka nie należała do najlepszy - 3. ostatnie mecze przegrane z Wisłoką, Gornikiem, Skołyszynem.

Przełom Besko - słaby początek rundy jesiennej, w 4. kolejsce najniżej w tabeli (12. miejse), zime spędzili na 5. 13 zwycięstw,
5 remisów, 12 przegranych. Bilans bramkowy 54-44. W spotkaniach wyjazdowych radzili sobie lepiej niż u "siebie" (Besko rozgrywa spotkania jako gospodarz na boisku w Nowosielcach).

Przełęcz Dukla - w  26. kolejce byli dopiero na 11. miejscu, a tu prosze. 4. ostatnie wygrane mecze z drużynami Pisarowiec, Iwoniczem, Czarnymi oraz Szarotką sprawiły, że wylądowali na dobrym 6. miejscu. Tu mamy przykład, że trzeba grać do konca. Silni na własnej murawie - 9 z 13 zwycięstw uzyskali przy własnej publiczności.

LKS Skołyszyn - 13. zespół rundy jesiennej (4Z, 2R, 9P) - jeden z zespołów liczących sie do spadku, ale runda wiosenna pokazala co innego. 9 przegranych z rundy jesiennej zamienili  na 9 zwycięstw.

3. zespól rundy wiosennej, za Cosmosem i Strachociną. Sezon zakończyli na 7. miejscu. Nie zremisowali ani jednego meczu na wyjeździe.

Iwonka Iwonicz - imponujacy poczatek sezonu, tylko 3. razy schodzili pokonani. Najsłabszy zespól rundy wiosennej: 5Z, 0R, 10P. Strzelono im tylko w rundzie wiosennej 38. bramek. Gdyby nie wyniki z poprzedniej rundy, Iwonka zasiliłaby grono spadkowiczów, a tak to środek tabeli.

Sanovia Lesko - nasz derbowy przeciwnik w poprzednim sezonie na 8. miejscu, w tym jeszcze oczko niżej. "Rwana" pierwsza runda. Potrafili sie znaleźć i na 4. miejscu, by zaraz spaść na 10, stablna runda wiosenna, chociaż końcówke odpuścili sobie całkiem. 12Z, 4R, 13P.

Szarotka Uherce - 6. miejsce z poprzedniego roku dawało nam nadzieje na lepszy rezultat, ale... Runda jesienna stosunkowo dobra: zaczęliśmy od rozgromienia na własnej murawie Czarnych Jaslo 4:1, później pasmo 5. remisów i tylko 3. przegrane mecze z: Sanovią, Iwonką, Duklą.

Natomiast runda wiosenna była totalnym rozczarowaniem. Zaraz za Iwonką byliśmy najsłabszym zespołem tej rundy. 8. przegranych to zdecydowanie za dużo, często brakowało nam przysłowiowego szczęscia.

Najwięcej bramek strzelili: Grzegorz Pancerz (8), Tomasz Pałysz (7), Adam Osiniak (4), Mateusz Sowa (4), Marcin Czajkowski (3), Sebastian Rachwał (3), Artur Burkiet (3), Artur Sadowski (2), Krzysztof Gierula (1), Kamil Jakiel (1), Mariusz Zapała (1), Krystian Kowalczyk (1).

Ponad 2 tys. minut na boisku spędzili: Pałysz Tomasz (2362), Gierula Krzysztof (2356), Pancerz Grzegorz (2279), Klimek Łukasz     (2230), Wojtaszek Grzegorz (2194), Homa Maciej (2100).

Najwięcej żółtych kartek: Wojtaszek Grzegorz (6), Gierula Krzysztof (6), Osiniak Adam (4)

Najwięcej czerwonych kartek: Twardeusz Marcin (1).

Nafta Jedlicze - 36pkt, bilans bramkowy -16. Słaby sezon w wykonaniu Nafty. Runda wiosenna ciut lepsza od jesennej. Liczymy na wiecej w przyszłym sezonie. 10Z, 6R, 14P dało nafcie 11. miejsce. Miała swoje przebłyski - wygrane z Beskiem, Ustrzykami Dolnymi, Iwonką Iwonicz, , Krościenkiem udowodniły, że nie boi sie silniejszych rywali i potrafi z nimi grać na równym, a nawet wyższym poziomie.