Aktualności

Grabowianka Grabówka 1:4 Szarotka Uherce

• autor: matikor, 2012-09-17 21:33

"3 pkt na boisku beniaminka"

W kolejne niedzielne popołudnie zespół Szarotki Uherce wybrał się w podróż do Grabówki, aby poszukać kolejnych punktów. Mecz rozpoczął się od ataku gospodarzy, a bardzo ładną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się Pasławski. Z każdą kolejną chwilą nasz zespół zaczął dominować i zaczęliśmy stwarzać klarowne sytuacje.

Pierwsza bramka padła po doskonałym wypuszczeniu na wolne pole Bema przez Pałysza. Bem stając oko w oko z bramkarzem gospodarzy nie pozostawił żadnych szans uderzając futbolówkę obok bezradnie interweniującego golkipera. Druga bramka padła po koronkowej akcji, gdzie nasi piłkarze rozklepali obronę z Grabówki i podanie Osiniaka wykończył dobrze spisujący się tego dnia Bem.

Po doskonale rozegranych 30 minutach pierwszej połowy do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, którzy kilka razy zagrozili naszej bramce. W międzyczasie dobre okazje mieli jeszcze Bem, Osiniak, Wojtaszek oraz Pałysz, po którego jednym ze strzałów piłka spadła na poprzeczkę i wyszła na aut bramkowy.

Na drugą część spotkania lepiej zmobilizowani wyszli miejscowi piłkarze, czego po niedługim czasie efektem była bramka kontaktowa. Nie bez winy przy puszczonej bramce pozostał nasz bramkarz, ale w przekroju całego spotkania może liczyć na plus. Po kilkunastu minutach naporu lokalnych graczy Szarotka zaczęła wyczekiwać na piłkarzy Grabowianki na swojej połowie i co jakiś czas stwarzała groźne kontrataki.

Po jednym z takich kontrataków na 30 m od bramki został sfaulowany nasz piłkarz, a do rzutu wolnego podszedł Osiniak. Uderzając obok muru zaskoczył bezradnie interweniującego bramkarza rezerwowego (główny bramkarz doznał kontuzji w trakcie meczu) drużyny Grabówki. Po golu na 3:1 dalej spokojnie czekaliśmy na własnej połówce kontrolując przebieg spotkania i wyprowadzając kontrataki. Po kolejnym Bem dostał piłkę w narożnik boiska i wyłożył ją na 13 m nadbiegającemu Osiniakowi. Temu pozostało już tylko dołożyć nogę i wpakować futbolówkę do siatki.

Po przyzwoitym meczu naszej drużyny wypunktowaliśmy beniaminka z Grabówki. Kolejny mecz rozgrywamy na Estadio z kolejnym z beniaminków Burzą Rogi. Liczymy na kolejne punkty i pięcie się w górę tabeli.