Szarotka Uherce 1:1 Iwonka Iwonicz

• autor: krajek, 2013-07-01 00:06

Znakomity mecz na zakończenie sezonu i upragnione utrzymanie!!!

Tak emocjonującej końcówki sezonu 2012/2013 w klasie okręgowej dawno nie było. Do samego końca ważyły się bowiem losy awansu i spadków. Nam los na koniec rundy przydzielił mecz z drużyną z Iwonicza, która miała jeszcze realne szanse na prolongatę do IV ligi, a dla Szarotki zawsze była niewygodnym przeciwnikiem.

G A L E R I A   Z   M E C Z U

Mecz jaki obejrzeliśmy w Uhercach to moim zdaniem jedno z najlepszych spotkań w ostatnim czasie jakie rozegrano na naszym boisku. Walka, emocje z obu stron, ciągłe ataki, rozpaczliwe obrony, wspaniałe parady bramkarzy i pogoń za upragnionym remisem- tego w Uhercach dawno nie było. Na szczęście końcowy wynik sprawił, że przyszło upragnione utrzymanie, do czego przyczyniła się świetna ostatnio passa 7 spotkań bez porażki.

Od początku meczu przewagę osiągnęła Szarotka, która w pierwszych minutach zamykała gości na ich połowie boiska. Już w 5 min dobrą okazję zmarnował Jakiel, którego strzał z kilku metrów w dobrym stylu wybronił bramkarz gości. Później trwała seria kilku dośrodkowań z rzutów wolnych i rożnych, po których gorąco było pod bramką przyjezdnych. Strzałami z dystansu prowadzenie starał się uzyskać Pałysz. Z upływem minut gra się wyrównała. Goście po jednej z kontr powinni objąć prowadzenie, ale ofiarny wślizg w polu karnym naszego obrońcy uratował nas z beznadziejnej sytuacji. Do przerwy remis, który nie zadowalał żadnej ze stron. W drugiej połowie mecz nadal był szybki, ze składnymi akcjami i dogodnymi szansami bramkowymi. Wydawało się, że gol zdobyty przez gości podłamie Szarotkę, zwłaszcza że po chwili od utraty gola uratował nas słupek, a raz interwencją sezonu popisał się Sejud, który w ekwilibrystyczny sposób obronił strzał z kilku metrów napastnika Iwonki. Jednak zadziorność i wola walki jaką prezentowaliśmy pod koniec sezonu zaprocentowała. Świetną piłkę w pole karne dośrodkował Hańczyk, a akcję zamknął Mazgaj, pewnym strzałem głową doprowadzając do wyrównania. Pod koniec meczu trochę opadliśmy z sił, przez co Iwonka częściej gościła w naszym polu karnym, jednak do końca meczu nie padł już żaden gol. Po końcowym gwizdku pewnie sędziującego arbitra, nerwowo czekaliśmy na wieści z innych boisk z przeświadczeniem, że osiągnięty remis może być dla nas zwycięski.

„Nigdy nie spadnie Szarotka nigdy nie spadnie”. Udało się!!!Po przedsezonowych zawirowaniach utrzymanie i finalnie 11 miejsce w tabeli z pewnością należy uznać za sukces. Gratulacje należą się całej drużynie, trenerowi, zarządowi oraz wszystkim życzliwym Szarotce osobom. Udowodniliśmy niedowiarkom, że jesteśmy w stanie utrzymać 5 ligę dla Uherzec. Słowa uznania należą się Arturowi Sejudowi, który był naszą opoką w bramce i Tomaszowi Pałyszowi za zwycięski powrót do składu na ostatnie spotkania. Cieszy, że wzrasta liczba młodzieżowców w drużynie, którzy zaczynają prezentować się coraz korzystniej.  Co przyniesie przyszłość, czy zajdą jakieś zmiany i co będzie się działo na 5-ligowych frontach? Na odpowiedzi na powyższe pytania musimy jeszcze poczekać. Na gorąco z ligą żegnają się drużyny Stali II Sanok, Burzy Rogi, Kotwicy Korczyna i LKS Głowienki. Gratulujemy im pasjonującej walki do końca sezonu. Prolongatę z A-klasy uzyskały zespoły Płomienia Zmiennica, Sanovii Lesko, Orła Bieździedza i Orła Lubla.

Biało-niebieskie to nasze barwy królewskie. Forza Szarotka!!!

autor: matikor 2013-07-01 00:13:36

Profil matikor w Futbolowo Gratulacje!!! Piękny koniec sezonu :)

autor: kolo600V 2013-07-01 11:42:38

Profil kolo600V w Futbolowo i eleganckie zakończenie :)