Iskra Przysietnica 1:0 Szarotka Uherce

• autor: brykiet, 2013-09-10 19:31

W kolejne niedzielne popołudnie drużyna z Uherzec wybrała się do Przysietnicy na mecz z miejscową Iskrą. Mecz rozpoczął się od ataków drużyny gospodarzy, która długimi przerzutami piłki ze swojej połowy próbowała stworzyć zagrożenie pod bramką Sejuda, jednak nasi obrońcy skutecznie unicestwiali zapędy Iskry. Zawodnicy Szarotki próbowali kontrować, strzały z dystansu oddawali Osiniak oraz Mazgaj dwukrotnie, szczególnie ten drugi był blisko zdobycia bramki. W tym momencie gry nieznaczną przewagę miała Iskra.

W 20 minucie spotkania po dwójkowej akcji Osiniaka z Burkietem, ten pierwszy zagrał piękną piłkę prostopadła między obrońców, Burkiet który znalazł się w sytuacji sam na sam oddał słaby strzał prosto w bramkarza, który od razu zainicjował akcję Iskry, gra momentalnie przeniosła się na połowę Szarotki, napastnik z Przysietnicy oswobodził się spod opieki naszych obrońców oddał strzał z około 20 metrów, piłka wpadła do siatki, źle ustawiony Sejud nie zdążył zareagować. Do zakończenia pierwszej połowy obraz gry nie uległ już zmianie, Iskra próbowała długich piłek na swoich napastników, co nie przynosiło większych efektów, natomiast Szarotka próbowała kontrować, ale nieskutecznie.

W drugiej połowie Szarotka przejęła kontrolę nad grą, próbowała składnie atakować, jednak bardziej przypominało to bicie głową w mur. Iskra jedyne zagrożenie stwarzała po długich wybiciach piłki do swoich napastników. W 70 minucie po składnej akcji Pałysza, Jakiela i Burkieta ten ostatni minął ostatniego obrońce i po raz drugi w tym meczu znalazł się w sytuacji sam na sam, niestety stracił panowanie nad piłką, która mu odskoczyła i poleciała do bramkarza. Kilka minut później minimalnie chybił Sadowski, który uderzał głową po wrzutce Pałysza. Szarotka do końca atakowała próbując odmienić losy meczu, jednak nie stworzyła sobie więcej klarownych sytuacji.

Żadna z drużyn nie pokazała dobrej piłki, mecz stał na słabym poziomie. Na rozwinięcie skrzydeł nie pozwalało boisko, które przypominało bardziej wybieg dla zwierząt w Afryce, niż płytę boiska przeznaczoną do gry. Niestety Szarotka doznała drugiej porażki w tej rundzie, wynikiem sprawiedliwym byłby podział punktów, gdyż także mieliśmy swoje sytuacje.

FORZA SZAROTKA !!!

autor: szarotka 2013-09-11 09:32:35