herb Orzeł Faliszówka
Szarotka Uherce   Orzeł Faliszówka

2015-08-22, 11:00

Czas spotkania: 90 min.

W drugim meczu rozgrywanym w roli gospodarza Szarotka siegnela po trzy punkty ogrywajac Orla z Faliszowki po golach Jakiela, Lorenowicza i Rozyckiego. Bogdan Kwasnik nie mogl skorzystac z Rafala Niznika i Tomasza Palysza , ktorzy juz w tej rundzie nie pomoga druzynie ( powrot do pracy) oraz kontuzjowanego Rosia .

Pierwsze minuty to dobra gra gospodarzy, dluzej utrzymywali sie przy pilce i przerywali akcje gosci daleko od bramki strzezonej przez Pawla Sawczyna. Piewszy gol to popisowa akcja duetu Burkiet-Jakiel, po wymianie podan w srodkowej strefie boiska ten pierwszy minal dwoch obroncow z Faliszowki i dogral do wychodzacego na czysta pozycje Jakiela, ktory nie dal szans bramkarzowi Orla. W nastepnej akcji strzlec pierwszego gola dogral do wbiegajacego w pole karne Burkieta lecz proba strzalu okazala sie byc niecelna. Z biegiem czasu to Orzel zaczal dominowac na boisku stwarzajac sobie kilka dogodnych sytuacji. A w jednej z nch zawodnika Orla powstrzymal... sedzia pokazujac pozycje spalona. Szarotka w tym okresie gry nie potrafila sie utrzymac przy pilce, Orzel sprawniej operowal pilka. Bialo-niebiescy dali zepchnac sie do defensywy. Na szczescie goscie nie wykorzystali swoich sytuacji i na przerwe to Szarotka schodzila z jednobramkowa przewaga. Druga polowa zaczela sie od stuprocentowej sytuacji dla gospodarzy . Prawa strona Lorenowicz urwal sie obronca i wylozyl pilke Jakielowi lecz jego strzal bez poblemow obronil bramkarz Orla . Nastepna sytuacje mial Rozycki, ktory przejal pilke na 20 m i oddal silny plaski strzal, bramkarz odbil strzal na rzut rozny. W tym czasie Szarotka miala przewage, ktorej nie potrafila wykorzystac. W 70 minucie goscie doprowadzili do wyrownania, po rzucie roznym zaklotlowalo sie w polu karnym i po centrostrzale pilka znalazla sie w siatce. Wyrownujaca bramka podziala mobilizujaco na zawodnikow z Uherzec. Prawa strona przedarl sie Burkiet wbiegl w pole karne i wylozyl pilke Lorenowiczowi, ktory na raty pokonal bramkarza , byl to pierwszy gol Adriana w oficjalnym meczu seniow. Bramka na 3-1 to skutecznie rozegrana kontra, Rozycki wpadl w pole karne i silnym strzalem ustalil wynik spotkania .

Reasumujac Szarotka wypracowala sobie duza ilosc sytuacji , lecz szwankowala skutecznosc, ktora nalezy poprawic w nastepnych meczach. Orzel mimo zerowego dorobku punktowego nie byl latwym przeciwnikiem , majac w swoich szeregach duzo mlodych zawodnikow. Nastepny mecz w Targowiskach . Jedziemy dalej !!